Skip to content

Hľadať Výsledky

Žiadne výsledky

    Recently Viewed

      Počúvam...

      Ľutujeme, nerozumiem. Skúste to znova

      1. Slovensko/
      2. Inovácie/
      3. Oblasti záujmu/
      4. Onkológia

      Onkológia

      V spoločnosti Johnson & Johnson Oncology EMEA si uvedomujeme, že sila zmeniť životy ľudí s rakovinou sa začína veľmi premysleným krokom. Dopredu. Či už je to od letmého rozhovoru, schválenia novej indikácie, alebo dokonca len oslovenia ďalšieho pacienta. Ide o ten prísľub absolútnej oddanosti a odhodlania inovovať, hľadať nové riešenia a počúvať pacientov a zdravotníckych pracovníkov, aby sme mohli predĺžiť a zlepšiť kvalitu života tých, ktorí žijú s rakovinou. To je Sila účeluTM.

      Napriek neuveriteľnej práci onkologickej komunity v celej Európe zostáva rakovina druhou najčastejšou príčinou predčasných úmrtí v tomto regióne1,2. Pevne veríme, že rakovina je výzvou, ktorú môžeme spoločne prekonať, a naším konečným cieľom je, aby sa rakovina stala liečiteľným, dokonca vyliečiteľným alebo chronickým ochorením. Vieme, že prijatie diagnózy rakoviny môže byť zdrvujúce a vyvoláva strach. Snažíme sa to zmeniť, aby jedného dňa boli slová “máte rakovinu” pre pacientov menej desivé a pre zdravotníckych pracovníkov menej znepokojujúce pri vyslovovaní a ďalšom konaní.
      JJMTIM_Photo_PatientComfort_01_9256.jpg

      Náš presný cieľ

      Každá rakovina je iná a každá má na svojej ceste jedinečné výzvy3. My sa však nesnažíme vyriešiť všetky tieto výzvy. Zameriavame sa na zvládnutie oblastí, v ktorých môžeme pre pacientov, partnerov a celú onkologickú komunitu priniesť najvýznamnejšie zmeny. Aby sme to dokázali, dôsledne začleňujeme pohľad pacientov do všetkého, čo robíme.

      Onkológia v číslach

      Rakovina zostáva druhou najčastejšou príčinou úmrtí na celom svete. Odhaduje sa, že v roku 2020 sa v Európe objavili 4 milióny nových prípadov a 1,9 milióna úmrtí spôsobených rakovinou8.
      V roku 2020 sa hematologickým malignitám v Európe pripisovalo približne 294 000 diagnóz a približne 148 000 úmrtí9.
      Európa má jednu z najvyšších mier výskytu rakoviny močového mechúra na svete. Je to piata najčastejšie diagnostikovaná rakovina v EÚ, pričom každoročne sa vyskytne 151 000 nových prípadov10. Urotelový karcinóm je najčastejšou formou rakoviny močového mechúra a tvorí viac ako 90 % všetkých prípadov rakoviny močového mechúra11.
      Rakovina prostaty je najčastejším nádorovým ochorením u mužov v EÚ a predstavuje približne 22 % všetkých novodiagnostikovaných prípadov rakoviny u mužov2. Príznaky sa však môžu prejaviť až po rozšírení rakoviny a niektorí pacienti sa nakoniec stanú rezistentnými na liečbu12,13.
      V roku 2020 bola rakovina pľúc hlavnou príčinou úmrtí na rakovinu v Európe a spôsobila 384 000 úmrtí9.

      Oblasti nášho záujmu v onkológii

      Naše projekty posúvajú vedu tam, kde ešte nebola, a to prostredníctvom cielenej transformácie.
      oncology_multiple_myeloma_introduction_image.png
      Mnohopočetný myelóm
      Chceme zlepšiť účinnosť liečby pacientov s touto zriedkavou, nevyliečiteľnou rakovinou krvi.
      Cycling
      B-bunkové malignity
      Existuje mnoho rôznych typov B-bunkových malignít14. My sa zameriavame na päť hlavných typov.
      Senior man having a health exam
      Rakovina prostaty
      Máme viac ako desaťročné skúsenosti s výskumom rakoviny prostaty, ktorá je najčastejším nádorovým ochorením u mužov v EÚ.
      bladder_cancer.png
      Rakovina močového mechúra
      Napriek dostupným liečebným možnostiam, existuje vysoká nenaplnená medicínska potreba liečby rakoviny močového mechúra z dôvodu neuspokojivých výsledkov. Snažíme sa to zmeniť5,6.
      lung_image.jpg
      Rakovina pľúc
      Zameriavame sa na vývoj cielených terapií pre pacientov s rakovinou pľúc, ktorá je celosvetovo najčastejšou príčinou úmrtia na rakovinu u mužov a žien7.

      References
      1 World Health Organization Regional Office for Europe. Cancer data and statistics. Available at https://www.who.int/health-topics/noncommunicable-diseases#tab=tab_1 Accessed December 2020.
      2 Ferlay J, Colombet M, Soerjomataram I, et al. Cancer incidence and mortality patterns in Europe: Estimates for 40 countries and 25 major cancers in 2018. Eur J Cancer. 2018;103:356-387.
      3 Ogino S. et al. Expert Rev Mol Diagn. 2012; 12(6): 621–628. 2 TBC
      4 HEAL. Men Prostate cancer. Available at https://www.env-health.org/IMG/pdf/prostate_testical.pdf. Last accessed December 2020 European Cancer Patient Coalition White Paper on Bladder Cancer 2016. Available at: https://ecpc.org/wp-content/uploads/2019/08/ECPC-White-Paper-Bladder-Cancer-EN-1.pdf Accessed December 2020.
      5 European Cancer Patient Coalition White Paper on Bladder Cancer 2016. Available at: https://ecpc.org/wp-content/uploads/2019/08/ECPC-White-Paper-Bladder-Cancer-EN-1.pdf Accessed December 2020.
      6 Kamaneh Montazeri & Joaquim Bellmunt. Erdafitinib for the treatment of metastatic bladder cancer. Expert Review of Clinical Pharmacology. 2020;13(1):1-6.
      7 Cancer.Net. Lung Cancer - Non-Small Cell: Statistics. Available at: https://www.cancer.net/cancer-types/lung-cancer-non-small-cell/statistics. Accessed December 2020.
      8 IARC. All cancer fact sheet. Available at: https://gco.iarc.who.int/media/globocan/factsheets/cancers/39-all-cancers-fact-sheet.pdf Accessed June 2021.
      9 IARC. Online analysis table. Available at: https://gco.iarc.fr/today/online-analysis-table?v=2020&mode=cancer&mode_.... Accessed June 2021.
      10 European Cancer Patient Initiative. Urological cancer. Available at https://ecpc.org/news-events/bladder-cancer Accessed June 2021.
      11 Cancer.net. Bladder Cancer: Introduction. Available at: https://www.cancer.net/cancer-types/bladder-cancer/introduction. Accessed June 2021.
      12 Prostate Cancer UK. Overcoming treatment resistance. Available at: https://prostatecanceruk.org/research/research-impact/overcoming-treatment-resistance Last accessed: December 2022.
      13 Kirby M, et al. Characterising the castration-resistant prostate cancer population: a systematic review. Int J Clin Pract. 2011;65(11):1180-92.
      14 WebMD. What Is B-Cell Lymphoma: Available at: https://www.webmd.com/cancer/lymphoma/what-is-b-cell-lymphoma#1. Accessed June 2021.
      15 Iyer RK, Bowles PA, Kim H, Dulgar-Tulloch A. Industrializing autologous adoptive immunotherapies: manufacturing advances and challenges. Front Med (Lausanne). 2018;5:150.

      CP-490889
      November 2024