Skip to content

Hľadať Výsledky

Žiadne výsledky

    Recently Viewed

      Počúvam...

      Ľutujeme, nerozumiem. Skúste to znova

      1. Slovensko/
      2. Inovácie/
      3. Oblasti záujmu/
      4. Neuroveda

      Neuroveda

      Napriek pokroku v oblasti neurovedy za posledných 60 rokov pretrváva neuspokojená potreba ľudí s poruchami nervového systému, pričom neurologické ochorenia sú treťou najčastejšou príčinou invalidity a predčasnej smrti v Európe1. V chápaní a liečbe týchto ochorení sa však dosiahol významný pokrok. Nikdy neprestávame posúvať hranice možností v prospech pacientov.

      Budujeme prvotriedny projekt poháňaný inováciami, ktorý, ako dúfame, povedie k prelomovým terapiám pre rôznorodú populáciu pacientov s neuropsychiatrickými, neurodegeneratívnymi a neurologickými poruchami. Prostredníctvom vedeckého pokroku, širokej škály odborných znalostí a strategických partnerstiev chceme zásadne zmeniť spôsob liečby týchto porúch a dosiahnuť skutočnú zmenu nielen pre pacientov, ale aj pre spoločnosť.
      JNJ_BodyIllustration_Interior_Organ_BrainProfile_Colorway02

      Poruchy nervového systému sú častejšie, ako si myslíte

      Poruchy centrálneho nervového systému sú druhou najčastejšou príčinou úmrtí na svete a odhaduje sa, že jedna tretina ľudí žijúcich v Európe bude počas svojho života postihnutá neurologickou poruchou2,3.
      Sme odhodlaní pokračovať v rozširovaní našich poznatkov o poruchách nervového systému prostredníctvom podpory a spolupráce s pacientmi, otvoreného dialógu a inovatívnej liečby.
      Female doctor discussing with patient in medical room at hospital

      Pacienti a opatrovatelia sú pre nás kľúčoví

      Našou najvyššou zodpovednosťou zostáva zodpovednosť voči našim pacientom, ktorí sú spolu s ošetrovateľmi stredobodom všetkého, čo robíme.
      Na neurológiu sa nemôžeme pozerať len cez objektív vedy ako takej. Skúsenosť každého človeka s ochorením nervového systému je jedinečne ovplyvnená osobnými, medicínskymi, environmentálnymi a sociálnymi faktorm4. Pri presadzovaní zmien, inovácií a transformácie je nevyhnutné spolupracovať s komunitou pacientov a my sme odhodlaní zabezpečiť úspech našej spolupráce.

      Preto spolupracujeme s približne 30 organizáciami pacientov a opatrovateľov v celej Európe s cieľom zlepšiť naše chápanie života s ochoreniami nervového systému. Sme súčasťou široko orientovanej zdravotníckej spoločnosti s decentralizovanou štruktúrou, ktorá zabezpečuje, že sa naďalej sústreďujeme na trhy v každej terapeutickej a geografickej oblasti, v ktorej pôsobíme.
      JJIM_Photo_ProteinMaker_09_4406 10.17.05 AM.jpg

      Vedúce postavenie vďaka inováciám

      Naše lieky a inovácie pomohli zlepšiť kvalitu starostlivosti o milióny ľudí s neuropsychiatrickými ochoreniami.

      V súčasnosti sme odhodlaní udržiavať inovatívny výskum a vývoj (R&D), ktorý rieši neuspokojené potreby v oblasti porúch nervového systému.
      Sme nesmierne hrdí na mnohé prelomové terapie, ktoré spoločnosť J&J zaviedla počas viac ako 60-ročného pôsobenia v oblasti neurovedy. Zameriavame sa na posúvanie hraníc možného, rozvíjanie našej práce a poznatkov, ktoré zahŕňajú neurologické ochorenia a ochorenia spôsobené autoprotilátkami.

      Regionálne inovačné tímy spoločnosti Johnson & Johnson pôsobia v štyroch centrách inovácií v strediskách vedy o živej prírode a inkubácia a akcelerácia s JLABS je dostupná prostredníctvom 13 miest po celom svete a virtuálne. Náš tím pre neurovedy je tiež priekopníkom holistických paradigiem "predvídania a predchádzania", ktoré zahŕňajú programy včasnej diagnostiky a manažmentu pacientov.

      Naša spolupráca

      Naša globálna prítomnosť a portfólio rôznych oblastí podnikania nám poskytujú flexibilitu pri budovaní silných vzťahov a možnosť stať sa partnerom pre mnohé príležitosti na spoluprácu na etablovaných aj rozvíjajúcich sa trhoch. Na rozvíjajúcich sa trhoch je našou víziou umožniť poskytovanie kvalitných liekov, využiť rast a rozšíriť podnikanie.

      Naše aliancie majú mnoho foriem, ale náš cieľ je vždy rovnaký: napredovať vo vedeckom výskume a poskytovať riešenia, ktoré prinášajú hodnotu pacientom, lekárom a spoločnosti. Aktívne hľadáme nové spôsoby spolupráce v hlavných oblastiach nášho záujmu a vyhľadávame podobne zmýšľajúce zdravotnícke a technologické spoločnosti, s ktorými by sme mohli spolupracovať.
      JJ_Photo_Portrait of woman on beach_STOCK_WST1048338w5024h3350_4Star.jpg
      Neuropsychiatrické poruchy
      neuroscience_goal.jpg
      Neurodegeneratívne poruchy
      neuro_banner.jpg
      Neurologické a neuromuskulárne poruchy

      Podpora pri Alzheimerovej chorobe

      Ďalšia podpora pre Alzheimerovu chorobu, veľkú depresívnu poruchu a schizofréniu je dostupná prostredníctvom webových stránok podpory duševného zdravia JanssenWithMe.
      Cieľom nášho rozsiahleho výskumu a inovácií je zlepšiť kvalitu starostlivosti o milióny ľudí s neurologickými ochoreniami. Vybavili sme sa znalosťami, nástrojmi a technológiami, aby sme rozšírili svoje zameranie na celú škálu psychických porúch a porúch regulácie nálady a využitím spoločnej patológie v rôznych oblastiach ochorení rozšírili terapeutické možnosti a vyvinuli inovácie pre populácie s vysokými neuspokojenými potrebami - ako napríklad v oblasti neurodegeneratívnych a neurologických porúch. Motivuje nás dosiahnutie skutočnej zmeny nielen pre pacientov, ale aj pre celú spoločnosť.”
      Dr. Tamara Werner-Kiechle
      VEDÚCA TERAPEUTICKEJ OBLAST EMEA CNS/PH • EPC ESO MEDICAL AFFA

      References
      1 Deuschl G, et al. The burden of neurological diseases in Europe: An analysis for the Global Burden of Disease Study 2017. Lancet Public Health. 2020;5(10):E551-E567.
      2 Open Access Government 2019. Tackling the growing burden of brain disorders in Europe. Available at: https://www.openaccessgovernment.org/brain-disorders-in-europe/72909/. Last accessed July 2023.
      3 GBD 2016 Disease and Injury Incidence and Prevalence Collaborators. Global, regional, and national incidence, prevalence, and years lived with disability for 354 diseases and injuries for 195 countries, 1990–2017: a systematic analysis for the Global Burden of Disease Study 2017. The Lancet 2018;392:1789-1858.
      4 PsychGuides.com. Neurological Problem Symptoms, Causes and Effects. Available at: https://www.psychguides.com/neurological-disorders/. Last accessed July 2023.
      5 WHO. Depression and other common mental disorders. Available at: WHO-MSD-MER-2017.2-eng.pdf Last accessed July 2023.
      6 WHO. Fact sheets. Depression. Available at https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/depression. Last accessed July 2023.
      7 Machado-Viera R, et al. The timing of antidepressant effects: a comparison of diverse pharmacological and somatic treatments. Pharmaceuticals. 2010;3(1):19–41.
      8 Al-Harbi KS. Treatment-resistant depression: therapeutic trends, challenges and future directions. Patient Pref Adherence. 2012;6:369–388.
      9 Demyttenaere K & Van Duppen D. The Impact of (the Concept of) Treatment-Resistant Depression: An Opinion Review. Int J Neuropsychopharmacol 2019;22(2):85–92.
      10 Rush AJ, et al. Acute and longer-term outcomes in depressed outpatients requiring one or several treatment steps: a STAR*D report. Am J Psychiatry. 2006;163(11):1905-17.
      11 Heerlein K, Perugi G, Otte C, et al. Real-world evidence from a European cohort study of patients with treatment resistant depression: Treatment patterns and clinical outcomes. J Affect Disord. 2021;290:334-344.

      CP-490884
      November 2024